Verimli Bir Pazarlama için İnstagram'dan yararlanmak

Verimli Bir Pazarlama için İnstagram'dan yararlanmak

VERİMLİ BİR PAZARLAMA ARACI OLARAK INSTAGRAM'DAN YARARLANMAKŞirketlerin pazarlamaya niçin bu kadar çok yatırım yaptığını merak ediyorsanız, işte yeni başlayanlar ile alakalı birtakım enteresan gerçeklere azıcık göz atın. Profitfromtech'e göre, ABD'de aktif olarak etkinlik gösteren ufak işletmelerin adedi 30,2 milyonu buldu ve bu girişimlerin %42'si piyasa olmadığı için başarısız oldu. Goread.io'ya göre, bu ufak işletmelerin epey kompetitif pazarda etkin olmaları için dijital pazarlama, pazarlama planlarının ayrılmaz bir parçası olmalıdır.


Yararlanmak için tonlarca dijital pazarlama aracı var, fakat bu makalede Instagram pazarlamasının tüketimi ile alakalı daha çok konuşacağız. Instagram takipçi satın alabilmek istiyorsanız ilk olarak bu makaleyi okumalısınız.


Dünyaya göstermek dilediğiniz bir işletmeniz, bir markanız var mı? Cevabınız evet şayet, işletmenize çok gereksinim duyulan tanıtım, muhtemel satışları sağlamak ve sonunda satışlarınızı çoğaltmak için işletmenizi bilindik foto ve video paylaşım sosyal ağ hizmetinde pazarlamayı düşünmelisiniz . Bir Pazarlama Aracı Olarak Instagram


Pazarlama, rastgele bir işletme büyüme stratejisinin mühim bir ögesidir ve iyi haber bu ki Instagram, işletmenizin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak birtakım yararlı özellikler sunuyor. İşletmenizi ve büyümesini önemsediğimiz için, Instagram zevk satın alma gibi verimli pazarlama için Instagram özelliklerinin nasıl kullanılabileceğini göstermek için bir kılavuz derledik ;


Büyüleyici Bir Biyografi

Instagram'daki yaşam öyküsü bölümü, sayfanızda görülen ilk şeydir, bu nedenle bu, işinizi geliştirmenin ve Instagram pazarlama stratejinizi geliştirmenin esas bölümlerinden bir tanesidir. Biyografiniz müşterilerinize bilmeleri gereken her şeyi bir bakışta anlatmalıdır. Biyografinizi bir tarih dersine dönüştürmenize mutlaka lüzum yok zira kimse bütün bu tarihlerle ilgilenmiyor.


Doğrudan mevzuya gidin, işinizi tanımlayın, yaptığınız işte niçin en iyi olduğunuzu açıklayın ve haberleşme bilgilerini, internet sitelerini ve mühim hashtag'leri ekleyin. Biyografiniz için alan minimumdur, bu nedenden onu akla yatkın kullanın ve gerektiğinde güncellemeyi unutmayın.


Instagram Hikayesi ve IG TV

Bu, Instagram'ın kitlenizi etkileşimde bulundurmanıza ve sık sık aktüel bulundurmanıza imkan tanıyan özelliklerinden bir tanesidir. Hikaye bölümü, Instagram takipçilerinizin erişmesi için metinler ve videolar yüklemenize imkan tanır ve rapor eder, 500 milyondan çok kullanıcının Instagram hikayelerini kullandığını gösterir. IG TV özelliği çok verimlidir zira normal yayınlarınıza yüklenebilecekten daha uzun bir video yüklemenize imkan tanır; IGTV'ye küçük bir YouTube kanalı diyorum. Ürün ve hizmetlerinizle alakalı video güncellemeleri, gaye kitlenizin sayfanıza tabi kalmasını sağlar.


Direkt Mesaj ve Yorum Bölümü

Yorum bölümü, müşterilerinizle tam iletişim kurmanın en iyi yollarından bir tanesidir. Kullanıcılarınızı anlamanıza, ne istediklerini bilmenize ve kıymetli geri bildirimler almanıza yardımcı olarak işinizi nasıl geliştireceğinizi anlamanıza yardım eder. Instagram hesabınız zevk, yorum ve görüntüleme biçiminde gereğince kullanıcı katılması almıyorsa , hesabınızı güçlendirmeye yardımcı olması için Instagram beğenileri satın almayı ve Instagram görüntülemeleri satın almayı seçebilir yahut Instagram görüntülemeleri satın alabilirsiniz . Ancak, düzmece bot trafiği satan tonlarca işletme olduğu için bunları sadece itibarlı satıcılardan satın aldığınızdan güvenilir olun.


Doğrudan ileti özelliği, müşterilerinizle bire bir temel olarak daha iyi bir bağlantı kurmanıza yardım eder. Müşterilerinizden direkt olarak geri tebliğ almanın en iyi yollarından bir tanesidir.


Ücretli Reklamlar, Etiketler, Etkileyenler ve Promosyonlar:

Ücretli Reklamlar, Etiketler, etkileyiciler ve promosyonlar, işin fazlasını sizin için yapan ve sizi çok çok gerilimden kurtaran özelliklerdir. Ücretli tanıtımlar, işletmenizin amaçlanan kullananlara gösterilmesini sağlar, bu dahi transformasyon şansınızı artırır, bu olağanüstü değil mi? İşletmenizi ve ürünlerinizi görmek için tercih ettiğiniz pozisyon ve demografideki insanları çekmek için ter dökmek mecburiyetinde kalmayacaksınız. 


Etiketler benzersizdir; kişileri seçip gönderinize eklemenizi gerçekleştiren bir özelliktir. Etiketler, insanların markanızdan ve gönderilerinizden haberli olmasını basitleştirir, böylelikle işletmenizin online varlığını artırır.


Influencerlar, Instagram pazarlamasının hedeflerine ulaşmanın süratli yollarından bir tanesidir, esasen oyunun ustalarıdırlar, bu nedenle bir yahut iki kişiyle işbirliği uygulamak satışları çoğaltmak için uzun bir yol kat edecektir.


Instagram, ufak işletmenizi yahut girişiminizi büyültmek için tek pazarlama aracı olmayabilir, fakat sahip olunan en tesirli dijital pazarlama araçlarından bir tanesidir. Instagram hesabınızın potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak için takılırsanız yahut azıcık yardım etmeye gereksiniminiz olursa, bugün bize bir elektronik posta göndermekten çekinmeyin. Biz senin arkandayız!