Twitter’da Nasıl Trend Topic olunur

Twitter’da Nasıl Trend Topic olunur

Diğer sosyal medya platformları gibi Twitter’ın dahi kendisine mahsus terimleri bulunuyor. Twitter’in sık tüketimi hayatımıza trend Topic kavramını getirdi. Peki nedir trend topic olmak?

 

Kullanıcıların tweet atarken en fazla hangi anahtar kelimeleri kullanarak paylaşım yaptıklarını tahlil eden twitter, o konuyu trend olarak, gündem olarak ele alabilmektedir. Yani kısaca TT olmak gündem olmak manasına gelmektedir.

 

TT olmak kimler için önemlidir ?

 

Kullanıcılar popülerliğini çoğaltmak için TT olmak isterken firmalar gerçekleştirdikleri tanıtım kampanyaları ile veya gaye kitlesini genişletmek için TT olmak için türlü çalışmalar yapar.

 

Gündem olmasını dilediğiniz sözcük her paylaşımda geçmeli.

 

Twitter’dahi Nasıl Trend Topic olunur?

Bu yol ile belli bir müddet içerisinde bu kelimeyi kullanarak tweet atan kullanıcı adedi arttıkça TT olma oranı dahi artmaktadır.

 

Örnek vermek gerek görülürse hayvansevgisi kelimelerinin TT olmasını istiyoruz. o vakit #hayvansevgisi geçen binlerce tweetin hızlıca paylaşılması bu kelimeleri Trend Topic yapar. Burada atlanmaması gereken diğer bir mevzu TT olmak için kelimete #(hashtag) ibaresinin getirilme zorunluluğunun olmamasıdır.

 

Kelimenizin TT olabilmesı için ;

 

Bir hesaptan mevzu hakkında pekçok tweet atılmasının yanında değişik hesaplardan tek tweet atılması yeterlidir.

Konu hakkında paylaşım yapan hesapların aktif olması lazım olur. Sahte hesapların paylaşıma tesiri mutlaka olmamaktadır.

TT olmak istiyorsanız belli bir mevzu çevresinde tweetlerin atılması gereklidir. Farklı konuların birleşimi sizi TT yapmaz.

Daha evvela gündem olmuş bir konuyu yineleme gündem olmak için seçmeyin zira TT olma olasılığınızı azaltacaktır.

Gündem ara sıra çabucak değişebilmekte. Siz TT olduktan birkaç dakika sonra sizin konunuzdan diğer bir mevzu kullanıcılar yönünden mühim olarak görülüp o hususta tweet sıklığı artarsa sizin gündem etkiniz azalacaktır.