Twitch nedir ? Takipçi, Kanal ve Video izlenme nasıl alınır ?

Twitch nedir ? Takipçi, Kanal ve Video izlenme nasıl alınır ?

Twitch, Diğer Platformlar gibi bir sosyal medya platformudur. Twitch daha çok günümüzde oyuncuların canlı yayın olarak kullandığı bir platform haline geldi. Aslında bunun en büyük etkisi League of Legends yani LOL diye andıkları oyunun ilk sıralar Twitch canlı yayın kullanmalarından günümüze popülerliği o şekilde gelmektedir. Bunun sayesinde tüm oyunların canlı yayın platformu olan Twitch Günümüzde milyonlarca günlük ziyareti almaktadır.


Peki Takipçi İzlenme Nedir ? 

Yukarda size Twitch canlı yayın, Video ve kanal olarak kullanılan bir platform olduğunu belirtmiştik. Eee tabi ki bütün oyuncuların gözdesi olan Twitch Diğer platformlar gibi takipçi, Video izlenme ve Kanal izlenme gibi gereksinimleri olmaktadır. Kanal ve profil oluşturanlar için Fenomen Markt üzerinden Takipçi, Kanal izlenme ve Video izlenme Satın alarak kendi hesaplarını geliştirebilirler. 


Canlı Yayın İzleyici Anlık Nasıl oluyor ?

bu servislerimiz anlık olarak gözükmemektedir. Bunun için Canlı destek veya site içi destek bölümünden talep oluşturarak istediğiniz dakika ve istediğiniz ziyaretçi miktarını anlık olarak sağlanmaktadır. 


Twitch'den nasıl para Kazanılır ?

Twitch üzerinden yaptığınız Canlı yayınlarla bağış/hediye alarak para kazanabilmektesiniz. Aslında Başlattığınız Canlı yayınlara gelen ziyaretçilerin size gönderdiği hediyeleri hesabınıza para olarak eklenmektedir. 


Twitch ile Ortak çalışabilirsiniz ? 


Twitch ile ortaklık kurabilirsiniz. Bunun için 5000 aboneniz olması gerekmektedir. Eyer 5000 bin ve üzeri aboneniz var ise ortaklık başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuz Twitch Tarafından onaylanırsa, kanalınıza "subscriber" adında bir buton eklenmektedir. Bu buton eklendikten sonra diğer subscriber'lar kanalınıza 4 dolar karşılığında abone olacak. Bu kapsamda Twitch, size 1.2 veya 1.5 dolar aralığında para kazanacaksınız. Kesilen miktar ise Twitch Komisyon olarak almaktadır.