TikTok'da Canlı Yayın nasıl açılır ?

TikTok'da Canlı Yayın nasıl açılır ?

Son dönemlerde milyonlarca bireyin kullandığı Tik-tok kullanıcılarına türlü videolar çekme olanağı sunuyor. Diğer platformlarda bulunan canlı yayın özelliğini aktif eden Tik-tokta bütün kullanıcılar nasıl canlı yayın açacaklarını öğrenmek için incelemeler yapmakta. Bu yazımızda Tik-tokta canlı yayın açma kriterleri ve tekniğini öğreneceksiniz.

 

Her şeyden evvela Tik-tokta canlı yayın açmak için minimum 1000 takipçiye sahip olmanız gerekiyor. 1000 takipçinin altında iseniz yalnızca video paylaşabilirsiniz. Ama canlı yayın açıp takipçileri ile canlı yayında sohbet etmeyi bütün kullanıcılar ister. 1000 takipçiyi aştıktan ileri adım internet hızınızın denetimi olacaktır. Hızınız yavaşsa devamlı kesintiye uğrayan, donan bir canlı yayını kimse izlemek hacet yok. Bu iki ölçütü yerine getirdikten sonra Tik-tok canlı yayın açma yöntemi de şu şekilde olmaktadır:

 

Tik-Tok programını açın ve (+) artı simgesine dokunun.

Ekranın alt evresinde Video ve Live sekmesini fark edeceksiniz. Ekranı sola çekerek Live canlı yayın sekmesine geçin.

Canlı yayınınıza bir başlık yazın ve Live Olun düğmesine dokunarak canlı yayını başlatın ve takipçilerinizle saatlerce sohbet edip eğlenmenin keyfini çıkarın…

Tik-Tok Live canlı yayın yapma ile ilgili sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz.