Sosyal Medya Trafiğini satışa çevirmek

Sosyal Medya Trafiğini satışa çevirmek

Kullanıcı adedi yüksek olan bir sosyal medya hesabınızı ve sosyal medya trafiğinizi satışa nasıl çevirebilirsiniz? Globalleşen dünyamızda, teknoloji süratle gelişiyor ve İnternet kullancıları bundan sonra bu problemin cevabını arıyor. Teknoloji geliştikçe insanlar bundan sonra pekçok işlerini internet üzerinden yapıyorlar. Durum bu türlü olunca, teknolojiyi kullanıp bundan ekonomik kar elde etmek isteyenlerin adedi dahi epey artıyor. Sosyal medyayı kullanıp, satım yaparak para kazanan insanlar dahi bunlardan biri. Fazla eşyalar yahut giyecek, takı gibi basit ulaşılabilir ve toplumun alaka ve beğenisini çeken ürünlerin satışı çokça yapılırken, sosyal medyadan para kazanma tekniği, ara sıra ilave iş ara sıra şayet tertipli bir gelir aracı olarak kullanılıyor. Pazarlama yapan yahut yapmayı düşünenlere ilk tavsiye, pazarlama karmasının bilinmesidir. Pazarlama karması; mahsul, bedel, dağıtım, tutundurmadır. Pazarlaması yapılacak mahsul sırayla bu adımlara elverişli olarak yerleştirilmeli ve satışı bu yolla gerçekleşmelidir.

 

Adım Adım Sosyal Medya Satışı

Sosyal medya trafiğinden satım yapabilmek için ilk evvela hangi sosyal medya uygulamasının kullanılacağı belirlenmelidir. Kullanıcılar yönünden genellikle sarfedilen sosyal medya programları, İnstagram, Twitter, Facebook, WorldPress, Linkedln, Badoo, Snapchat, Youtube, Pinterest, Tumblr, Flickr, Swarm, Periscope, Tinder, WhatsApp’dır. Sosyal medya programı belirlendikten sonra, hangi ürünün satılacağına karar verilmeli ve ürünün satışı gerçekleştirdikten sonra alıcıya ulaşımın nasıl gerçekleşeceği belirlenmelidir.

 

İnstagram’dahi Nasıl Satış Yaparım?

Günümüzde en çok satım uygulanan ve en aktif olarak sarfedilen İnstagram programını inceleyelim. İnstagram foto ve video paylaşımı yapan bir sosyal medya uygulamasıdır. İnstagram’dahi kişisel bir hesabı olan kullanıcı, evvela hangi ürünün satışını yapacağına karar vermelidir. Daha sonra şayet, belli bir gaye kitleye ulaşmalıdır. Belirli bir gaye kitleye ulaşan kullanıcı, ürünlerinin tanıtımını yaptıktan sonra, İnstagram öyküsü ve gönderi yöntemleri ile paylaşım yapmalıdır. Paylaşımlarının gizliliğini herkese açılmış olarak düzenlemeli ve paylaşımlarına hashtag eklemelidir. Ürününü satın alan kullananlara dahi siparişini vaktinde ulaştırmalıdır.

 

İnsanların en çok satım yaptığı mamüller şayet, giysi, ayakkabı, kozmetik malzemeleri, T-Shirt, takı ve aksesuarlar, doğal ürünlerdir. Bu ürünlerin tercih edilmesinin anne nedeni İnternet üzerinden basit ulaşılabilir olması ve ani satın alma davranışlarını tetiklemesidir.

 

Sosyal Medya Trafiğini Satışa Çevirmek İçin Tavsiyeler

Sosyal medya satışlarında, sürat, güvenilirlik ve satılan ürünün niteliği en mühim unsurdur. Çünkü hiç kimse güvenmediği, ürünlerinin kötü olduğu ve yavaş olan bir yerden alış veriş uygulamak hacet yok. Sosyal medya aktif olarak kullanılmalı ve tüketici size kolayca ulaşabilmelidir. Tüketici size ulaşamadığı takdirde diğer sosyal medya hesaplarına yönelir ve müşteri kaybedersiniz.

 

Pazarlamada en mühim konulardan birisi de geri dönüştür. Alıcı, sizden memnun kalıp kalmadığını, düzenlenen anket yahut sorulan sorularla kavramak lazım olur. Tüketicinin size ve ürününüze karşı tavrı mühim olan unsurlardan biridir. Memnun artan bir tüketici, bir ileri alışverişinde de yeniden sizi seçer. Kullanılan sosyal medya uygulamalarının tanıtım servisinden de yararlanılmalı ve böylece gaye kitle daha dahi geliştirilmelidir. Hedef kitleniz ne kadar geniş olur şayet o kadar çok yarar elde edersiniz. Son olarak dikkat edilmesi gereken en mühim mevzu şayet, hesabınızın emniyet ayarlarını çok iyi yapmalısınız. Kayıp ve ganimet olaylarına karşı böylece daha güvende olursunuz. Sosyal medya trafiğinizi satışa nasıl çevirebilirsiniz sorusuna cevapları bulabileceğiniz yazımızdaki yollarla derhal şimdi para kazanmaya başlayabilirsiniz.