İşletme Sayfanızı Instagram'da rakiplerinizden nasıl öne çıkarırsınız?

İşletme Sayfanızı Instagram'da rakiplerinizden nasıl öne çıkarırsınız?

Sosyal medya, dünya nüfusu için esas haberleşme alanıdır. İnternet ve sosyal medya sitelerini bilgi alabilmek, öğrenmek, bir şeyler alıp satmak, tanıtım uygulamak ve hizmet sunmak için kullanırız. Bu platformlar iş büyümesi için lüzumlu duruma geldi . Bu sebeple, gittikçe daha aniden çok serbest çalışan, hizmetlerinin yahut yapımlarının reklamını geleneksel yöntemler yerine bu platformlarda aksine çevirmektedir. Instagram şimdilik en etkileşimli platformdur. Araştırmalar, markaların Instagram kullanıcıları arasında yüksek talep gördüğünü işaret ediyor. Üstelik Instagram, teklifinizin ilgilenen kitleye ulaşmasını sağlayabilir . Başka bir söyleyişle, Instagram işletmeniz için gaye müşteriyi bulur. 


Bununla beraber, bu platformda büyük bir rakiplik kuvveti var ve işletmenizi Instagram'dahi rakiplerinizden nasıl öne çıkarabileceğiniz belli değil. 


1. Rakip Analizi

Her şeyden evvela, analizinize başlamadan evvela hem müşteri üstelik iş dünyasının rekabetçilik görüşlerini aşikar bulundurmalısınız. Benzer hesapları bulun ve sayfalarını tahlil etmeye başlayın. Instagram, bir hesabın ne kadar bilindik ve tesirli olduğunu kavramak için değişik vasıtalar sunar. Gönderilerin beğenilerini, bu gönderilerin kaç kere paylaşıldığını ve kaydedildiğini öneme alın. Takipçi adedi dahi mühim. Takipçilerine kıyasla sayfanın ortalama görüntüleme yüzdesini hesaplayın. Bazı online vasıtalar sizin için bütün işi yapacak. Onları kullanmaktan çekinmeyin. 


2. Hashtag'ler

Hashtag kullanmanın önemini katiyen küçümsemeyin. Hashtag'ler gönderilerinizi daha erişilebilir duruma getirir. Binlerce Instagram kullanıcısı hashtag'leri kullanarak değişik mahsul yahut hizmetler arıyor. Bu hashtag'ler anahtar kelimelere çok benzeri. Size keşfedilecek olanaklar sunmak için kullandığınız hashtag'ler. Instagram, her gönderinin altında 30 hashtag kullanmanıza müsaade verir. Bununla beraber, mecburi değildir. Ayrıca, son günlerde Instagram siyasetini güncelleyerek paylaşımlara ve kayıtlı yayınlara daha çok ehemmiyet vermektedir.


3. Pazarlama Becerilerinizde Ustalaşın

İşletmenizi kendiniz yönetmek için pazarlama becerilerinizde uzmanlaşmanız lazım olur. Birçok uygulama, hedeflerinize ulaşmak için esas iş bilgisi sunar. Üniversiteye giriş danışmanlığı hizmetleri , size kılavuzluk etmek ve şüpheleri ve belirsizlikleri netleştirmek için iyi bir seçenektir. Başarılı olmak dilediğiniz alanda profesyonel bir eğitim almanız her daim tercih sebebidir, bu nedenle boşa vakit kaybetmezsiniz. 


4. Sayfanızı Renkli Hale Getirin 

İşletmenizin ne ile ilgili olacağına karar verdikten sonra hesabınızı süslemeye başlayın. Sayfanızı misafirler için daha alımlı duruma getirmek için renkleri kullanın. Yine de, renklerin psikolojisini unutmamalısınız. Neyi tanıttığınıza tabi olarak belli renkleri tüketmelisiniz. Renklerin ademoğlu beyni üzerindeki tesiri ile ilgili pekçok akademik makale bulunmaktadır. Bu makaleler güvenilen araştırmalarla sürdürülür ve renk seçiminizde size yardımcı olur.


5. Takipçilerinizle İletişim Kurun

Takipçilerinizin reel insanlar olduğunu ve onlarla haberleşme kurmanın işinizin artmasına ve gelişmesine yardımcı olacağını düşünmelisiniz. Takipçilerinizle muhabbet edin, yorumlarına yanıt verin, etkileşimli hikayeler oluşturun. Instagram, iletişimsel hikayeler oluşturmanız ve bu farazi platformun başka kullanıcılarıyla haberleşme kurmanız için size çok türlü fırsatlar sunar. Takipçileriniz, onları dinlediğinizi, mesajlarını okuduğunuzu, hesaplarını görüşme ettiğinizi ve mümkünse onlara bir "geri takip" yaptığınızı hissederse daha alımlı olursunuz.


6. İşbirlikleri

Instagram, değişik marka işbirlikleriyle doludur. Bu işbirlikleri gittikçe daha bilindik duruma geliyor ve her iki hesapta dahi takipçi miktarını artırıyor. Ürünlerinizi tanıtmak için bu ipucunu kullanın. Bazen bu işbirlikleri aniden çok aksine dönüşe mal olur, fakat iyi bir soruşturma ile iş başarınızın başlangıcı olur. Etkileyicilerle yahut Instagram içsel ekibiyle de işbirliği yapabilirsiniz. 


7. Instagram Insights'ı kullanın

Gönderilerinizi çözümlemek ve nelerin değiştirilip iyileştirilebileceğini bulmak için Instagram içgörülerini kullanın. Bu görüşler, eskiliğinize tabi olarak değişebilir. Instagram'dahi yeniyseniz, gönderilerinizin aktivitelerini tahlil etmeye başlamadan evvela asgari bir hafta bekleyin. Kontrol ettiğiniz ve değerlendirdiğiniz içgörüler eleştirel olarak yorumlanmalıdır. Gönderilerinizi eleştirmezseniz, lüzumlu farkılıkları yapamazsınız. ve ilerle.


8. Hesabı Güncelleyin


Sayfanızda içerik oluştururken devamlı olun. Gönderiler devamlı ve tertipli olması gereklidir. Takipçileriniz sizi devamlı aramayacak. Onlara ulaşmalı , takipçileriniz için kanca olacak içerikler oluşturup yayınlamalısınız . Profil bilgilerinizi ve profil resminizi güncelleyin. Her vakit yenilenen hesaplar düzenli görünür ve dikkat çeker.


Tüm bu ipuçları, farazi platformlarda rakiplerinizden öne çıkmanız için olanaklardır. Bununla beraber, başarınız sunduğunuz şeyin kalitesine bağlıdır. Kalite yalnızca sunduğunuz ürünlerle değil, hizmetlerle de alakalıdır. Bir şey satıyorsanız, tercihen bedava, süratli ve nitelikli bir teslimat hizmeti sunun. Müşteri hizmetleriniz de işletmeniz ile ilgili çok şey söyler. Müşteriye karşı içten ve saygılı davranmak, başarınızın anahtarıdır. Şimdi başlayın ve katiyen pes etmeyin.