Instagram Yakın Arkadaş Özelliği Nedir

Instagram Yakın Arkadaş Özelliği Nedir

Instagram, bir sosyal medya platformu olup bireylerin mesajlaşma, sesli konuşma, görünümlü konuşma ve resimlerini paylaşmış olduğu sosyal medyadır. Instagram’da öykü olarak görsel, video paylaşılan öykü adı altında bir özelliği bulunmaktadır. Bu özellik opsiyonunda takipçilerinin paylaştığın bir gönderiyi her bireyin görmesini istemiyor ara sıra insanlar bu halde yalnızca yakın arkadaşlarını göreceği şekilde paylaşım yapıyorlar.

 

Yakın Arkadaş Listesi Nasıl Yapılır?

Instagram’da paylaşılan gönderinin yalnızca dilediğiniz bireylerin görmesini istiyorsanız şayet öykü ayarları kısmından yalnızca görmek dilediğiniz takipçileri yakın dostlar kısmına ekleyip geri artan kişileri şayet gizleyip bu yolla paylaşım yapabilirsiniz. Bu halde yalnızca yakın dost listeniz sizin gönderinizi görmüş olacaktır.

 

Yakın Arkadaşlara Nasıl Arkadaş Ekleme Yapılır?

Öncelikle Instagram’da ekranın sağ alt evresinde bulunan profil düğmesine basarak kendi profilinize gelmeniz lazımdır. Daha sonra şayet, profil sayfanızın sağ üst köşesinde olan üç çizgiye basınız. Açılan yerdeki yakın dostlar kısmına basınız.

 

Ekrana gelen sayfada, sizin takipçi listenizde bulunan dostlarınızı ve listenizde bulunduracağınız önerilmiş olan kişileri görmüş olacaksınız. Daha sonra tavsiye edilen yerde yakın dostlar için paylaşım gerçekleştireceğiniz gönderileri görmesini dilediğiniz insanların sağ tarafında olan ekle kısmına tıklamanız ve bu kişileri yakın dostlar listenize eklemenizi sağlayacaktır. Bu halde yakın arkadaşlarınız ile gönderilerinizi paylaşmanız yeterli olacaktır.

 

Tekrar Yakın Arkadaşlara Gönderiyi Açmak Nasıl Oluyor?

Yakın arkadaşlara yineleme gönderi bölüşmek için profilinizde olan üç çizgi kısmına tıklayın ve açılan yerdeki yakın dostlar kısmına tuşlayın. Eklemiş olduğunuz kişileri çıkartın ve listenizi eski duruma getirip yakın dostlar kısmını kapatıp gönderileri her bireyin görebileceği şekilde paylaşım yapmaya devam edin. Bu halde bundan sonra gönderilerinizi yalnızca yakın dostlar değil bütün takipçileriniz görebilecektir.

 

Ayrıca bu yakın dost özelliği Instagram için mühim bir özellik olarak şahıslara takdim edilir. Bu sebeple şahıslar istediği vakit yakın dost biçiminde paylaşım yapar ve kullanır. Herkes ara sıra gönderilerinin istemediği bireylerin görmesini bu anlam ile önlemiş olur. Bu programlamayı şahıslar severek kullandığı için aktif bir platform biçiminde paylaşımlar gerçekleşiyor ve bu özellikler yardımıyla kullanıma idealliği fazlalaşıyor.