Instagram Reels Nedir Nasıl Kullanılır

Instagram Reels Nedir Nasıl Kullanılır

Her geçen gün teknolojinin gelişmesiyle beraber Instagram kullanıcılarına dahi bu alanda yenilikler eklenebilmektedir. Instagram kullanıcıları, bu bilhassa kısa zamanlı, sesli video ve musiki paylaşabileceği için bu kısmı kullanmaktan haz alacaklardır. Kullanıcılar, Reels özelliğinin varlığıyla 15 saniyelik videolar ile neşeli zamanların tadına varabilir.

 

Instagram, dünyada mümkün oldukça bundan sonra ülkemizde de en fazla tercih edilen sosyal paylaşım kısmı durumuna geldi. Instagram Reels özelliğinin eklenmesiyle bu platform daha neşeli duruma geleceği düşünülmektedir.

 

Sesli ve müzikli kısa videoların paylaşılabileceği Instagram Reels özelliğinin nasıl kullanacağı konusu ile ilgili verilere ulaşmak bu tarihlerde zor değil sanırım.

 

Instagram Reels Nedir?

Reels özelliğiyle Instagram’dahi video gönderileri Story olarak paylaşılabilir duruma gelecek. Herkesin ulaşabildiği açılmış hesaplardan Keşfet sekmesindeki Reels alanında görülebilecektir. Bu bilhassa insanlar içerik üretme ve dünyanın her yerine ulaşılabileceği için keşfedilmeye fırsat sunmaktadır. Aslında Instagram, Reels özelliğiyle yaratıcı düşünmeyi ve içerik yapımcısı olma yolunda şahıslara yayılan bir hedeftir.

 

İnstagram’ dahi Reels Özelliği Nasıl Kullanılır?

Reels özelliği, Instagram kamerasında yer alırken, değişik yaratıcı düzenlemelerin gerçekleşebileceği araçlarda bulunur.

 

Bunları aşağıda sıralayacak olursak;

 

Reels özelliğinde, şahıslar kendi seslerini kullanabileceği gibi Instagram’ ın musiki kütüphanesinden de seçim yapabileceği bilinmelidir.

Herkese açılmış hesaplarda orjinal ses kullanmayı tercih edenler, hesaba aktarılacak ve diğerleri dahi bu ses videolarını kendi Reels videolarına ilaveten kullanabilecektir.

Ayrıca galerisinde dünyanın türlü yerlerindeki içerik üreticilerinin hazırlamış olduğu AR efektleri yani Artırılmış Gerçeklik efektleri bulunur.

Özelliğin içinde zamanlayıcı ve geri sayım ile serbest olarak video çekilebilecektir.

Birleştirilmek üzere iki video arasında köprü sağlanır.

Çekilen video ve seslerin üstünde belli yerlerde hızlandırma ve yavaşlatma yapılabilir.

Ayrı klipler durumunda çekilen videolar birleştirilebiliyor, galeriden de hazırlanan videolar yüklenebiliyor.

 

Reels Özelliği Nasıl paylaşılır?

Kullanıcılar, Reels videolarını herkese açılmış hesaplarda Keşfet sekmesinde bulunan Reels alanında paylaşabilir. Ayrıca takipçileri için Akış sekmesinde de paylaşabilme imkanı mevcuttur. Reels videoları, hazırlanan şarkı, hashtag yahut efektleri hususi sayfalarda dahi paylaşabiliyor.

 

Reels özelliğinde hazırlanan video üstünde kullanıcılar taslağı kaydedip, metin yahut hashtag ekleyebiliyor. Instagram’daki profilde Reels için ayrılan bölgede paylaşılan videolar görülebilmektedir.