Instagram Konum Oluşturma

Instagram Konum Oluşturma

Ülkemizde aktif olarak sarfedilen sosyal medya platformlarında bulunan ”pozisyon ilave etme” yahut ”yer saptama” özelliği Instagram’dahi dahi tüketilir. Ancak Instagram dolaysız bir pozisyon ilave etme yahut var olan mekanı pozisyon olarak saptama sekmesini kullananlara sunmaz. Instagram’a foto yüklerken, pozisyon ekle opsiyonunda karşılaştığınız adresler ya Google Maps üzerinden senkronize edilen yahut eskiden açılmış olan pozisyon adresleridir. Bu nedenler Instagram’dahi pozisyon ilave etmek için Google Maps’i kullanabilmeniz mümkün.

 

 Instagram Konum Oluşturma Nasıl Yapılır?

Instagram’a yeni bir pozisyon ilave etmek talip kullanıcıların, bunu Google Maps üzerinden yapmaları muhtemel olur. Instagram pozisyon ilave etme özelliği sadece var olan konumları kullanmanıza müsaade verirken, Google Maps şayet yeni bir pozisyon yaratmanıza olanak tanır. Eğer aradığınız yer, Instagram’dahi var olan ve herkese açılmış konumlar arasında bulunmuyorsa, Google Maps’i kullanarak Instagram’dahi dahi kullanabileceğiniz konumları oluşturabilirsiniz.

 

Google Maps Nedir?

Google Maps, dünyada teknoloji devi olarak kabul edilen Google yönünden yapılan, internet tabanlı bir harita uygulamasıdır. Bu programla kullanıcılar ülke, vilayet, ilçe ve sokak detaylarına kadar bulunduğu konumu paylaşabilirler. Piyasaya çıktığı günden bu yana birçok kullanıcının beğenisini toplayan Google yardımıyla, kullanıcılar etrafındaki insanlara nerede bulunduklarını sadece birkaç basit adımla gösterebilirler.

 

Google Maps ile Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Google Maps vasıtasıyla Instagram’a pozisyon ilave etmek için; öncelikle bir Gmail hesabına sahip olmanız lazım olur. Hali hazırda bir Gmail adresiniz yoksa, kısa bir vakitte üyelik işlemlerini tamamlayarak yeni bir Gmail hesabı açabilirsiniz.

 

Daha sonra şayet bu adımları takip etmeniz lazım olur;

 

İlk olarak, yeni açtığınız yahut eskiden sahip olduğunuz Gmail hesabınız ile Google hesabınıza giriş yapın.

Giriş prosedürü başarıyla gerçekleştikten sonra, MAPS adındaki sekmeyi kullanarak Google Maps haritasını açın.

Oluşturmak istediğiniz mekanı, arama kutucuğuna açılmış adres olarak yazın.

Mekanı bulduktan sonra, seçtiğiniz bu adres için kayıt bilgilerini oluşturun ve pozisyon olarak kaydedin.

Mekanı pozisyon olarak kaydettikten sonra, tüm GPS’ler üzerinden bulunabilir duruma gelecektir. Bu süreç ara sıra uzun sürebilir. Bu yüzden Instagram’a pozisyon eklemesi yapabilmeniz için bir müddet beklemeniz gerekebilir.

Google Maps’te istediğiniz mekanı ekledikten sonra, Instagram programı üzerinden hesabınıza giriş yapın.

Instagram’a ilave etmek istediğiniz foto yahut videoya istediğiniz ayarlamaları yaptıktan sonra, üst kısımdaki ileri simgesine tıklayın. Daha sonra açılan sayfadan ”Haritaya Ekle” özelliğini etkinleştirin.

Haritaya ilave etme sekmesini aktif ettikten sonra ”Konum Adı” yazan yere dokunun ve Google Maps vasıtasıyla pozisyon olarak oluşturduğunuz mekanın (Google Maps’e kaydettiğiniz şekilde) ismini girin. Daha sonra yükleme prosedürünü sonlandırabilirsiniz.

BU adımları izleyerek Google Maps yardımı ile istediğiniz mekanları bir pozisyon durumuna getirebilir ve ardından bunları türlü platformlar üzerinden kullanabilmeniz mümkün. Bu sayede Instagram gibi uygulamalarda konumunuzu istediğiniz gibi etiketleyebilirsiniz.