İnstagram Hesabı nasıl silinir ve nasıl kapatılır ?

İnstagram Hesabı nasıl silinir ve nasıl kapatılır ?

Instagram'ı Türkiye'de aşağı yukarı 38 milyon şahıs kullanıyor. Bu bireylerin yüzde 41'i bayan yüzde 59'u şayet erkek... Instagram kullananların adedi senelik aşağı yukarı yüzde 2 oranında artarken birtakım kullanıcılar şayet Instagram hesabını kapamak istiyor ve "Instagram silme nasıl yapılır?" sorusunu soruyor. İşte İnstagram silme linki...

 

Geçici kapatma ekranı

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

 

Kalıcı olarak silme ekranı

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

 

SIRASIYLA INSTAGRAM GEÇİCİ KAPATMA

 

Hesabınızı geçici olarak kapattığınızda profiliniz, fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz, yineleme giriş yaparak hesabınızı tekrar etkinleştirene kadar gizlenir. Hesabınızı geçici olarak kapamak için:

 

instagram.com'a bir taşınabilir tarayıcıdan yahut bilgisayardan giriş yapın. Instagram hesabınızı Instagram uygulamasının içinden geçici olarak kapatamazsınız.

 

Sağ üst kısımdaki simgesine dokunun yahut tıklayın ve Profili Düzenle'yi seçin.

 

Ekranda aşağı inin, sağ aşağıdaki Hesabımı geçici olarak kapat'a dokunun yahut tıklayın.

 

Hesabını niçin kapatıyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi yineleme girin. Hesabınızı kapama opsiyonu, yalnızca menüden bir neden seçtiğinizde görünür.

 

Hesabı Geçici Olarak Kapat'a dokunun yahut tıklayın.

 

Hesabınızı geçici olarak kapamak için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız lazım olur. Şifrenizi yahut kullanıcı isminizi hatırlayamıyorsanız, giriş gerçekleştirmeyle alakalı birtakım ipuçlarına bakabilirsiniz.

 

Hesabınızı kapamak istemiyor fakat hesabınızı kimlerin görebildiğini değişiklik yapmak istiyorsanız, gönderilerinizi gizli olarak ayarlayabilir yahut kişileri engel olabilirsiniz.

 

INSTAGRAM'I GEÇİCİ OLARAK KAPATMAK İÇİN TIKLAYINIZ

https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/temporary/

 

INSTAGRAM HESAP SİLME

 

Hesabınızı sildiğinizde, profiliniz, fotoğraflarınız, videolarınız, yorumlarınız, beğenmeleriniz ve takipçileriniz daimi olarak silinir. Biraz durmak istiyorsanız, bunun yerine hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz.

 

Hesabınızı sildikten sonra tıpkı kullanıcı adıyla yineleme kaydolamazsınız yahut o kullanıcı ismini diğer bir hesaba ekleyemezsiniz. Silinen hesapları tekrar etkinleştirmemiz muhtemel değildir.

 

HESABINIZI KALICI OLARAK SİLMEK İÇİN:

 

Hesabını Sil sayfasına gidin. Instagram internet sitesine giriş yapmadıysanız, ilk olarak giriş yapmanız istenir. Hesabınızı Instagram uygulamasının içinden silemezsiniz.

 

Hesabını niçin siliyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi yineleme girin. Hesabınızı daimi olarak silme opsiyonu, yalnızca menüden bir niçin seçtiğinizde görünür.

Hesabımı daimi olarak sil'e tıklayın yahut dokunun.

 

Farklı bir hesabı silmek istiyorsanız, Hesabını Sil sayfasının sağ üst köşesindeki kullanıcı namına tıklayın, kullanıcı adının yanındaki simgesine dokunun/tıklayın ve Çıkış Yap'ı seçin. Silmek dilediğiniz hesapla yineleme giriş yapın ve yukarıdaki talimatları izleyin.

 

Güvenlik nedenleriyle, bir hesabı sizin için silemiyoruz. Hesabınızı silmek için hesabınıza giriş yapabiliyor olmalısınız.

 

INSTAGRAM KALICI OLARAK SİLMEK İÇİN TIKLAYINIZ

https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/