İnstagram'da zamanlı paylaşım yapmak

İnstagram'da zamanlı paylaşım yapmak

Kullanıcıları yönünden merak edilen bir soru dahi, Instagram paylaşım zamanlama nasıl yapılır? Çok sevilen sosyal medya uygulamalarından birisi de Instagram’dır. İnsanlar işlerinden artan vakitlerini sık sık sosyal medya uygulamalarında geçiriyorlar. Peki, işleri esnasında yahut sosyal medyayı kullanamayacağı sırada nasıl paylaşım yapacaklar? Instagram’a gelen paylaşım zamanlama özelliğiyle bunu yapabilmeleri de bundan sonra muhtemel. Kullanıcılar uygun olduğu vakitlerde gönderilerini yahut hikayelerini düzenliyor ve paylaşılmasını istedikleri saatte o gönderiler kendiliğinden paylaşılıyor. Özellikle de Instagram’ı ticari nedenle kullanan şahıs ve firmalar yönünden uygulanan paylaşım zamanlamaları çok önemlidir. Her zaman yeterli zaman bulamayan bütün kullanıcılar elbet bu özelliği kullanabiliyor. Instagram paylaşım zamanlama ve Instagram öykü zamanlama para ödemeden kullanıcıların tüketimine açıktır. Kullanıcılar istedikleri zaman istedikleri resimlerini gönderim süresini ayarlayarak paylaşabilirler.

Paylaşım Zamanlama Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram paylaşım zamanlama nasıl yapılır konusu ile ilgili bütün verileri burada bulabilirsiniz. Öncelikle bu özelliği kullanmak için, Facebook İçerik Stüdyosu’na kayıt olunması gerekiyor. Facebook’un para ödemeden sunmuş olduğu bu hizmete kolayca kayıt olabilirsiniz. Google’a, Facebook İçerik Stüdyosu yazarak karşılaştığınız linke tıklıyor ve kayıt ol sekmesini seçiyorsunuz. Kaydınızı oluşturduktan sonra sayfanızı açıp, “Gönderi Oluştur” opsiyonuna tıklamanız gerekiyor. Karşınıza çıkan ekranda “Zamanla” yazan yere tıkladıktan sonra,  gönderiyi hangi saat ve tarihte bölüşmek istiyorsanız onu belirliyorsunuz. Böylelikle paylaşımımız istediğimiz tarih ve vakitte kendiliğinden paylaşılmış olacaktır. Paylaşım saati geldiği zaman yeniden bu yöntemleri kullanmamıza lüzum yok. İnternet bağlantımızın olmasına dahi lüzum yok. Otomatik olarak kendiliğinden paylaşımımız gerçekleşecektir. Kısacası bu prosedürü yaptıktan sonra, ilave bir zahmete girmenize hiç lüzum kalmıyor.

 

Instagram öykü zamanlamak için şayet üçüncü parti programlar kullanmak gerekiyor. Üçüncü parti programları telefonunuza indirerek, dilediğiniz görseli seçin ve öykü zamanlama opsiyonuna dokunun. Daha sonra şayet zamanlamak dilediğiniz görsel ve saati seçip, yaptığınız prosedürü onaylamanız gerekiyor.

 

Instagram Zamanlayıcısının Sağladığı Kolaylıklar

Instagram paylaşım zamanlama uygulamak kullananlara birçok basitlik sağlıyor. Bu özellik yardımıyla, uygun olunmayan vakitlerde bizim yerimize kendiliğinden eskiden belirlediğiniz resimler paylaşılıyor. Böylece zamandan tasarruf etmiş ve uygun olmadığımız vakitte bizim yerimize kendiliğinden programın paylaşım yapmasını sağlamış oluyoruz. Örneğin, gece bir paylaşım uygulamak istiyoruz, bunun için uykusuz kalmak yerine, eskiden gönderimizi düzenleyip gece paylaşıyoruz. İş gezisine çıktığımızı, toplantıda olduğumuzu yahut uçağa bindiğimizi varsayalım. Bizim telefon, tablet yahut pc kullanamayacağımız bu esnalarda bizim yerimize Instagram kendiliğinden paylaşım yapmış olacak. Bir başka kullanım kısmı şayet, wi-fi olan yerde foto ve videomuzu düzenlemek ve bölüşmek. Böylelikle taşınabilir internetiniz olmadığında yahut az kaldığı hallerde programa girmeden paylaşım yapmış oluyoruz. Instagram paylaşım zamanlama nasıl yapılır konusu ile ilgili bütün yöntemleri netleştirdiğimize göre, bize gönderilerimiz için zamanlama ayarlarını uygulamak kalıyor. Zamanlayıcıözelliğini çok kolay ve çok yönlü olarak kullanabilmemiz muhtemel oluyor. Paylaşımınızın saatini ve tarihini ayarlayıp zamanımızı dahi esnetmiş oluyoruz.