Instagram'da Yeni Başlayanlar için Profesyonelliğe Nasıl Büyüyebilirsiniz?

Instagram'da Yeni Başlayanlar için Profesyonelliğe Nasıl Büyüyebilirsiniz?

Instagram, en iyi ve en süratli büyüyen sosyal medya kanallarından bir tanesidir. Instagram, kuruluşundan bu yana müşteri tabanında katlanarak artım kaydetti . Şu anda, kullanıcı tabanı 1 milyarın üstünde ve iş girişimleri mühim bir bölümünü oluşturuyor.


Her büyüklükteki işletme, Instagram'ın kendilerine nasıl yarar sağlayabileceğini ayrım eder iken, online piyasa şuandan işletmelerle dolup taşıyor. Başlamak ve büyük bir iş kurmak için sıralamalarda yükselmek istiyorsanız, bu makale size esas verileri sağlayacaktır.


Aşağıdaki veriler başlamanıza yardım edecektir.


Strateji Oluştur

Instagram, e-Ticaret, hayat tipi markaları ve B2C şirketlerinin yaptıklarının reklamını yapması için en iyi platformlardan bir tanesidir. Ancak diğer platformlarda olduğu gibi Instagram'dahi tanıtım vermek hiç bu kadar basit olmamıştı. Size en iyi neticeleri verecek bir içerik stratejisi oluşturmanız en iyisi olacaktır.


Örneğin, pazarlamacılar bundan sonra satım, satım ve satışı içeren geleneksel reklamcılıktan uzaklaşıyorlar. Ürünlerinizi Instagram gaye kitlenize mutlaka satmak bundan sonra Instagram takipçilerini çekmez yahut tutmaz – yeni bir strateji yapar.


Bir Instagram gaye kitlesine tanıtım vermenin en iyi yolu onlara çözümler sunmaktır. Ne sattığınızı değil, neyi niçin yaptığınızı onlara söylerseniz yardım eder. Genel olarak, misyonunuzu tanıtmaya odaklanmalısınız ve daha çok ademoğlu sizden satın alacaktır.


Hashtag'leri kullanın

Muhtemelen Twitter'dahi hashtag'lerin ne kadar yararlı olduğunu esasen biliyorsunuzdur. Hedef kitlenize varmanıza yardımcı olacak en iyi araçlardır. Hashtag'lerin Instagram'dahi diğer sosyal medya kanallarından daha tesirli olduğunu belirtmekte yarar var.


Sıralanacak alakalı hashtag'leri keşfetmek, SEO için anahtar kelimeler bulmaya benzeri. Rakiplerinizin gönderilerinde hangi hashtag'leri kullandığını soruşturmak ve öğrenmek için vakit ayırmanız en iyisi olacaktır. İlgili anahtar kelimeleri kaydedin ve takipçi kazanmak ve onlara tanıtım vermek için kullanmaya başlayın.


Hashtag kullanmanın en iyi yanı, erişiminizi genişletmenizdir. Bu sebeple, aramalardan tam manasıyla faydalanmak için bilindik ve bilindik olmayan hashtag'leri entegre etmeye odaklanmanız yardım edecektir. Hashtagleri doğru kullanırsanız markanızla etkileşimi artırabilir ve ürünlerinizi bilindik duruma getirebilirsiniz.


Birinci sınıf İçerik yayınlayın

İçerik her sektörde kraldır ve işinizi pazarlayacak en iyi araçtır. Oluşturduğunuz içerik türünün gaye kitlenizin ıstırap noktalarına dokunduğundan ve sordukları soruları yanıtladığından güvenilir olmalısınız.


Etkileşimi, frekans ve ulaşım olmak suretiyle iki anne metrik kullanarak ölçebilirsiniz. İlgi alımlı içerik oluştururken, tertipli olarak yayınladığınızdan güvenilir olun; markanız her daim gaye kitlenizin aklında kalacaktır. Erişim de çok önemlidir ve bilhassa yeni kitleler yönünden içeriğinizin ne kadar uzağa vardığı manasına gelir.


İçerik oluşturma son olmamalı, daha ileri gitmeli ve takipçilerle etkileşime girmeli. Gönderilerinizle etkileşime giren kişileri takip edin. Yorumlarını yanıtlayın, zira bu onlara sadece bilgi sağlamakla kalmaz, bunun yanı sıra yayınınızı dahi zenginleştirir.


İzleyicilerinizi Fotoğraf Çekmeye Teşvik Edin

Kaynak: Pixabay


Instagram içeriği geleneksel olarak fazlası kanalda yayınlanan içerikten daha kısa bir yarı ömre sahiptir. Bu, hazır olmanız, üretmeniz ve gaye kitleniz için tertipli olarak paylaşım yapmanız gerektiği manasına gelir. Ancak, foto çekmek ve bunları günlük olarak kanalınızda yayınlamak için vakit keşfetmek zor olabilir.


Bu sebeple, kullanıcı yönünden yapılan içeriği bulmayı ve paylaşmayı denemeniz yardım edecektir. Örneğin, geçmişteki müşterilerinizle iletişime geçebilir ve ürünlerinizi kullanarak fotoğraflarını size göndermelerini isteyebilirsiniz. Ardından, gaye kitlenizin dikkatini canlı tutmak için fotoğrafları platformunuzda tertipli olarak paylaşabilirsiniz.


Bu yöntemi kullanmanın en iyi yanı, çok vakit kazanabilmenizdir. Ayrıca müşterilerin çekilen fotoğrafları kullanarak yeni müşterilere ulaşacağınız için daha iyi satım neticeleri elde etmenize yardım eder. 


Blogcularla, bir başlangıç ​​pazarlama ajansıyla yahut etkileyicilerle ortak olmak dahi burada vermek için kusursuz bir karar olabilir.


Çevrimiçi Yarışmalar Oluşturun

Instagram'dahi profesyonel bir pazarlamacı olmanın bir diğer yolu dahi gaye kitlenizin dikkatini çekecek yarışmalar oluşturmaktır. Instagram tamamıyla fotoğrafçılıkla alakalıdır. Bir foto yarışması daha geniş bir kitleye varmanıza yardım edebilir. Bunu yapmanın en iyi yolu, gaye kitlenizi ürünlerinizi yahut hizmetlerinizi kullanarak foto çekmeye çağrı etmektir.


Devam etmeli ve gönderilerine dahil edebilecekleri bir hashtag başlatmalısınız. Bu teknikle alakalı en iyi şey, Instagram topluluk ilişkilerinizi oluşturmanıza ve geliştirmenize yardımcı olmasıdır. Ayrıca markanızın ve ürünlerinizin viral olmasını sağlamanın en basit yollarından bir tanesidir.


Bir müsabaka meydana getirmek yeterli değildir; getirdiği neticeleri ölçmelisiniz. Performansını değerlendirirken kullanmak dilediğiniz metrikleri tanımlayın ve hedeflerinizden ne kadar uzakta olduğunuzu değerlendirin. Bir yarışmaya başlamadan evvela, rakiplerinizin daha evvela nasıl yaptığını araştırarak nasıl yapabileceğiniz ile ilgili daha çok bilgi edinin.


Kanalınızı Çapraz Tanıtın

Bu, Instagram eksperi olmanın ve işinizi büyütmenin diğer bir yoludur. Instagram kanalınızı türlü platformlara link sunarak kolaylıkla bilindik duruma getirebilirsiniz. Aklınızdan geçmesi gereken bedava platformlardan biri internet sitenizdir.


Sitenizde aniden çok maaş ziyaretçiniz varsa, onlardan kaç takipçi ekleyebileceğinizi hayal edebilirsiniz; internet sitenizin haberleşme sayfasında Instagram girmek suretiyle sosyal sayfalarınıza bağlantılar yayınlayın. Sayfanızı Facebook, Twitter ve diğer sayfalarda dahi tanıtabilirsiniz.


Ayrıca Instagram'dahi yüksek performans gösteren gönderilerin ekran görüntülerini almalı ve diğer platformlarda paylaşmalısınız. Diğer sosyal kanallardaki takipçiler, Instagram'dahi sizi takip etmekle ilgilenebilir. Sonuç olarak, markanızı süratli bir şekilde popülerleştirecek ve büyüteceksiniz.


Çözüm

Bu veriler, Instagram'dahi yeni başlayan biri olarak başlamanıza ve süratli bir şekilde profesyonel olmanıza yardım edecektir. Markanızı tanıtmak yahut diğer sosyal kanalları kullanmak için sahip olunan takipçilerinizi ve geçmiş müşterilerinizi kullanmayı seçebilirsiniz. Ayrıca, gaye kitlenizi güvenliğini sağlamak ve büyültmek için stratejinizi değiştirmeyi ve daha iyi pazarlama teknikleri bulmayı düşünebilirsiniz.