İnstagram'da takipçi neden düşer

İnstagram'da takipçi neden düşer

Günümüzün en bilindik olan ve en fazla sarfedilen uygulamalarından Instagram, milyonlarca kullanıcı yönünden foto ve video paylaşımı uygulamak için kullanılmaktadır. Bunun yanında kullanıcı popülerliğini çoğaltmak için takipçi adedi bu hususta epey önemlidir. Takipçi adedi arttıkça gönderilere gelen yorum ve zevkler de artar. Aynı vakitte seslenme edilen kesim böylelikle genişler. Instagram platformu üzerinden tanınmak talip kullanıcılar takipçilerine ve takipçi sayılarına epey ehemmiyet verir. Kullanıcılar takipçi sayılarının azalmasını istemezler. Kullanıcıların Instagram’dahi takipçi yitirme sebepleri bir ton nedenden kaynaklanabilir. Etkileşim sağlamak başka sosyal medya platformlarında olduğu gibi, Instagram dahi epey önemlidir. İnsanlarla ne kadar çok iletişim içinde olursanız o kadar çok kitleye sahip olursunuz. Bu nedenden ilk olarak sarfedilen Instagram hesabının gizli değil de herkese açılmış olarak kullanılması gerekmektedir.

 

 

Takipçi Sayısının Başlıca Düşme Nedenleri;

Öncelikle instagram dahi takipçi yitirme sebepleri hesabınızda ki takipçiler arasında bot yani düzmece hesapların bulunmasından kaynaklanır. Instagram bu hesapları bizzat kapatır. Bu sebeple sizi takip eden bot hesaplar silinir. Eğer takipçiler reel kullanıcılardan oluşuyorsa paylaşılan gönderilerin beğenilmemesi gibi haller takipten çıkmaları niçin olur.

Paylaşılan gönderilerin devamlı benzeri olması bunaltıcı bulunabilir ve bu nedenden birbirini yineleyen gönderiler yüzünden takipçi sayısında eksilme görülebilir.

Gün içinde aniden çok ve arka arkaya uygulanan gönderi paylaşımları dahi takipçi adedinin azalmasını gerçekleştiren esas sebepler arasında bulunmaktadır. Bu nedenden tek seferde tıpkı gönderi içinde aniden çok gönderi paylaşma özelliği yer alır. Ayrı farklı uygulanan çoklu gönderi paylaşımları takipçileri sıkan bir haldir.

Instagram’dahi takipçi yitirme sebepleri arasında bulunan bir başka sebepte açılmış profil kullanan kullanıcıların paylaştığı gönderilerin altına hashtag kullanmamasıdır. Gönderilerin altında sarfedilen hashtag’ler hem zevk ve yorumu çoğaltır hatta pekçok şahsa erişerek takipçi adedinin yükselmesine niçin olur.

Gönderinin paylaşım vakti dahi zevk ve takipçiler yönünden önemlidir. Gönderi paylaşımı için en etkili saatte paylaşım uygulamak gerekir.

Açık profil yerine hesabı gizli kullanmakta Instagram dahi takipçi kayıplarına niçin olur. Takip isteğini cevaplamak gerektiğinden bu vakit takipçiler için vakit kayıbı gibi görülür ve takip etmekten vazgeçilir.

Yapılan paylaşımların altına yazılan yorumlara yanıt vermemekte takipçi miktarını azaltan unsurlardandır. Bağ kurmak takipçiler için mühim olmasından, gerçekleştirdikleri yorumlara yanıt alamamak takipten çıkmalarına niçin olur.

Sizi takip eden kullananlara, takip ettiğiniz bireylerin miktarını arttırmamak için dönüş yapmamanız dahi takipçilerinizi kaybetmenize niçin olan sebeplerdendir.

Instagram’dahi takipçi yitirme sebepleri gözden geçirildiğinde en büyük sebeplerden bir tanesi de kullanıcının profil fotoğrafının olmamasıdır. Profil fotoğrafının olmaması profilinizin gerçekçiliğini yitirir. Bu nedenden kimsenin takip etmeye yönelmemesi normaldir.

E – ticaret hesabı açan kullanıcılar için, takipçi yitirme sebeplerinden biri profilinin yaşam öyküsü alanında rastgele bir internet sitesinin bulunmuyor olmasıdır. Direkt olarak ürünlere ulaşmak istenileceğinden, satın alma işleminin gerçekleştiği siteye yönlendirecek bir link olması tercih edilmektedir. Güven yönünden takipçilerin önemsediği bir haldir.