Instagram’da Nasıl Satış Yapılır

Instagram’da Nasıl Satış Yapılır

Instagram’dahi satım yapar iken yapmanız gereken 5 şey

1. Tüm ürünleriniz ile instagram profilinizi güçlendirin

Sosyal medya kanallarında daima “insan tarafımızı göstermemiz” istenir. Ama son günlerde uygulanan bir Instagram çalışmasının ne meydana çıkardığını biliyor musunuz?

 

Kullanıcılar, ister traktör, kamera yahut ister pc olsun, ürünleri satın alabilmek için markaları takip ediyor.

 

Bu yüzden, kullananlara ne istediklerini vermek ve onlara satılık malzemeleri olan bir işletme olduğunuzu anımsatmak için Instagram içeriklerinizi ver görüntülerinizi güçlendirin.

 

2. Görsel üstünde tanımlama yapın

İnsanlar fotoğraflara bakmak için Instagram’dalar . Takipçilerinizin bilgi alması için görsel altındaki kısmı tüketiyorsanız, süratle zayi ilgilerini çekmemeniz çok olası. Bu sebeple mahsul görsellerinizin üstünde ilgi alımlı izahatlar olmalı. Unutmayın insanlar instagram’a görseller sebebiyle giriyor ve görsellerin altındaki yazıları okumaya pek istekli değiller.

 

 

 

instagram’dahi satış görselleri

 

3. Bir Instagram satım programı yükleyin

Bazı akil programlar, her boyuttaki markanın satışını basitleştirmek için Instagram ile senkronize edildi. Pek çok instagram satım yapanı LIKEtoKNOW.it gibi yazılımlar kullanıyor.

 

Like2Buy ve Soldsie , Instagram’daki işletmelerin ürünlerini biyografileri ve post’ları vasıtasıyla satmalarına müsaade veren iki benzeri platform.

 

4. Mümkünse müşteri yorum ve fotoğraflarını kullanın

Instagram kullanıcı yönünden yapılan içeriğin muazzam bir kaynağıdır. Yani instagram kullanıcıları ürünlere yorum yapmayı, değerlendirmeyi ve teslim aldıkları ürünleri fotoğraflayıp kendi bio’larında paylaşmayı çok severler. Bu dahi size müthiş bir kaynak oluşturacaktır.

 

Öyleyse bu fotoğrafları ve yorumları niçin pazarlamanızda kullanmayasınız ? Neden gelecek tanıtımınızda kullanması için onu gönderen Instagram kullanıcısının iznini istemiyorsunuz?

 

 

 

instagram’dahi satış uygulamak

 

5. Reklam Verin

Artık Instagram reklamları bütün kullanıcılar için kullanıma sunulduğundan, niçin henüz aşikar sponsorlu gönderiler ile alakalı süratli bir çalışma yapmıyorsunuz?

 

Hangileri iyi miktarda zevk ve pozitif yorumlar alıyor? Bu yazılar arasında hangi ortak özellikleri görüyorsunuz?

 

Instagram’dahi satım yapar iken yapmamanız gereken 5 şey

1. Instagram’dahi satmak, diğer sosyal kanallarda satmak gibi değildir

Instagram anlık, görsel bir ağ olduğu için sosyal medyadaki kardeşlerinden ayrılıyor. Ayrıca satışınızı alımlı bir görüntüyle yönlendirmeniz gerektiği manasına gelir. Doğru foto için lazım olan vakti ayırın. Bu, kare biçiminde, tanımlanması basit ve rahatsız edici ışıklandırma sorunlarından uzak duran bir foto seçmek manasına gelir.

 

2. Instagram’ın link verme sorunu

Instagram sizin platformlarında görüntülere bakmanızı istiyor ve diğer bir siteye kaçmanızı istemiyor. Bu yüzden foto başlıkları içerisinde rastgele bir site linki paylaşmanıza müsaade vermiyorlar.

 

Yanlış bir şekilde, insanların açıklamanızdaki bir URL’yi kopyalayıp bir taşınabilir internet tarayıcısına yapıştıracağı varsayımına girmeyin. İnsanların aslında e-ticaret sayfanıza gitmesini istiyorsanız, lütfen yalnızca İnstagram profilinize linkinizi yazın.

 

Herkes gibi sizde profilinizde link paylaşabilirsiniz.

 

 

instagram’dahi satış uygulamak

 

3. Sınırlı zamanlı satım yapın

İnsanların Instagram’dahi okumayı pek sevmediklerini söylediğimizi biliyoruz. Klasik instagram gezinmesi olduğunda, mutlaka doğru. Ancak bir satışa ilgilerini çektikten sonra, detaylar sunarak potansiyel müşteri hizmetleri ile alakalı soruları cevaplayın. Kampanya başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini verin. Satışın online mi, mağazalarda mı yoksa her iki yerde mi olduğunu açıklayın. Çevrimiçi şayet, hangi promosyon kodunu kullanacaklarını söyleyin yahut kod gerekmediğini bildirin.

 

4. Sadece instagram ile kısıtlanmış kalmak

Instagram satışının gizli olmasını istemiyorsunuz, değil mi? Mümkün olduğunca Instagram satışınızı çaprazlayın. Facebook, Twitter yahut Tumblr’daysanız, takipçilerinize bildirin. Özellikle Instagram kullanmak için ideal olan bir segment olan elektronik posta listenize bir başlık verin. İnsanları tanıtımınıza katılma şansınızı arttırmakla kalmaz, bunun yanı sıra daha çok Instagram takipçisi de sağlayabilirsiniz !