İnstagram'da daha fazla organik takipçi nasıl kazanılır ? A'dan Z'ye bilmeniz gerekenler Bu makalemizde

İnstagram'da daha fazla organik takipçi nasıl kazanılır ? A'dan Z'ye bilmeniz gerekenler Bu makalemizde

Instagram'ın 2021'de 1 milyar üstünde aktif kullanıcısı var ve hızla büyümeye devam etmektedir. Sosyal ağ platformu görüntü ve videoya odaklanır ve sesinizi anons etmek ve işinizi büyültmek, markanızı göstermek yahut amacınızı bölüşmek için gereksinim duyulan takipçileri elde etmek için daha kompetitif bir yer durumuna gelmiştir.


Bazı Instagram kullanıcıları, benzeri alaka alanlarını paylaşan ve kesinlikle iş büyümesi aramayan, benzeri düşünen daha çok ademoğlu keşfetmek için daha çok takipçi arıyor. Instagram programınızı ve birtakım yaratıcı fikirlerinizi hazırlayın, Instagram'ın birtakım yeni özelliklerini kullanarak gaye kitlenizle ilişki kurmanıza yardımcı olabiliriz.


Ayrıca, ilişki kurmak ve kendinizi bulmayı basitleştirmek için birkaç kolay tekniği tartışıyoruz. Instagram takipçileri satın alabilmenize karşın Bizden, bu kılavuzda Instagram kitlenizi büyütmenin 14 bedava yolunu tartışacağız.

1. Instagram Makaralarını Kullanma

Instagram'daki her bireyin görmesi için kendiniz yahut markanız ile ilgili bir tanıtım yapabildiğinizi hayal edin. Instagram kısa vakit evvela, kullanıcılarına Instagram musiki kitaplığını kullanarak 30 saniyeye kadar videoları müzikle paylaşma imkanı yayınlayan yeni bir özelliği kullanıma tanıttı.

Makaralar nerede?

Makaralar özelliği, taşınabilir pratikte orta buton olarak besbelli bir şekilde oturur ve yeni kullanıcıların ilgisini çekeceğinden güvenilir olabilirsiniz. Sadece sahip olunan takipçileriniz değil, bütün kullanıcılar Makaraları görür. Makaralarınızı bütün kullananlara göstererek Makaralar, kendi yaratıcılığınızı ve sahip olunan müziğinizi kullanarak süratle viral olma yeteneği sunar.


Akılda daimi ve eşsiz bir şey yapın ve kendinizi yakında takipçileriniz olabilecek insanların gözlerinin önünde bulacaksınız.


IGTV'deki gelecek bölümümüz gibi, Makaralar profilinizde yer alır, böylelikle yeni ve sahip olunan takipçiler Makaralardan belli, kısa içeriği epey kolay bir şekilde bulabilir.


Kısa bir Instagram makarası, daha büyük bir video meydana getirmek için de tesirli bir yol olur. Makaralar, sadece takipçilerinize değil, benzeri içerikle ilgilenen şahıslara sunulduğundan, bir Instagram kullanıcısının takipçiniz olmasına yol açabilecek daha uzun bir videoya gizlice göz atabilirsiniz. Keşfet akışına ulaşma şansınızı daha dahi çoğaltmak için Instagram görüntülemeleri satın almanızı dahi öneririz .

Devir

Yukarıda açıklandığı gibi, işte bir misal


Bir konu ile ilgili kısa bir video oluşturun. Fazla ayrıntı vermeyin. Profilimize/kanalımıza bakmalarını söyleyin

Videoyu makara olarak yayınlayın.

Mevcut takipçileriniz olmayan Instagram kullanıcıları video görüyor

Umarım seni takip ederler!

Kendi IGTV dizinizi oluşturmayla ilgili ileri aşaması okuyun

Tekrarlamak

Kendi IGTV Dizinizi Yapın

Instagram dizisi uygulamak, takipçileriniz için dizi yaparak yeni takipçiler kazanmanızı sağlar. Son zamanlardaki karantinalar esnasında daha çok ademoğlu eğlence için Instagram gibi sosyal medya platformlarına güveniyor.


Önem verdiğiniz bir şey ile ilgili bir dizi video sağlamak, IG kullanıcılarına sizi takip etmeleri için bir niçin verir. Videolar ayrıyeten Instagram'dahi daha çok haberleşme kazanır ve büyük ihtimalle profilinize yeni takipçiler getirir.

Fikirler

Makarna yapma ve pişirme konusundaki becerilerini gösteren bir yemek pişirme yahut moda dizisi yapabilir yahut daha idareli markalar kullanarak en sevdiğiniz ünlünün kıyafetini taklit etmek için bir dizi video hazırlayabilirsiniz.


Takipçileri şarap ile ilgili eğitmek ister misiniz? Lezzet testleri gerçekleştirmeyle ilgili bir dizi yapın ve üzüm bağları, hurma ve üzüm ile ilgili bilgilerinizi paylaşın. Olasılıklar sonsuzdur ve kendi hayal gücünüze bağlıdır.


IGTV, kendi Instagram TV sekmesi ile profilinizle beraber keşfetmek dahi çok kolay. Kullanıcılarınız IGTV kanalınızdan kolaylıkla yeni içerik bulacaktır.

2. Kapsayıcı ve Çeşitli Olun

Instagram'a herkesi katmak hem çok kullanımı kolay üstelik kolay. Bazı kullanıcılar duyma ve görme engellidir. Facebook ayrıyeten video ve ses içeriğinin %85'inin sessizde oynatıldığını bildiriyor. IGTV'de videolarınıza kendi kendine altyazı ekleyin - 16 dil sunarlar!

Takipçileriniz videoları nasıl izliyor?

Kullanıcılar, bilhassa iş yerindeyse yahut başkalarının sessizliğini bozmak istemiyorsa, altyazılarınızı gözleriyle tarayabildiklerinde büyük ihtimalle bir video izleyecektir. Altyazılarınızın açılmış ve anlaşılır olması için net bir şekilde konuşmanız dahi önemlidir. Sesiniz her daim tam manasıyla duyulmak mecburiyetinde değildir, en azından okunduğundan güvenilir olabilirsiniz!


Bu farkılıkları uygulamak, daha evvela videonuza erişmekte güçlük çekmiş olabilecek kişileri dahil etmenin çok kolay ve çok kolay bir yoludur.

Sosyal nedenler

Çeşitlilik bunun beraberinde rastgele bir sayıdaki sosyal nedenler ile ilgili görüşünüzü savunmayı dahi içerir. İnandığınız bir davayı müdafaa etmek, benzeri topluluklarla ilişki kurmanıza yardım eder ve sadece insanlara sosyal konular ile ilgili görüşlerinizi bildirerek markalarınıza olan bağlılığı artırır.


Diğer harekete geçirici mesajların beraberinde insanların gönüllü olabileceği, harekete geçebileceği yahut bağışta bulunabileceği hayır kurumları ve yerler ile ilgili konuşun.

Sivil Örnek - NFL

Örneğin, umumi ve ara seçimlerde rey kullanım ile ilgili bir tanımlama yapın. Takipçilere temsilci seçmeye yardımcı olmanın önemini anlatın. Kime rey verdiğinizi söylem etmek mecburiyetinde değilsiniz. NFL gibi büyük markalar gibi, hazırlığı ve kaydı teşvik eder.

Sosyal Durumlar Normdur

Instagram ve sosyal kullanıcıların aşağı yukarı dörtte üçü, büyük şirketlerin mühim konularda tavır almasını bekliyor ve kendiniz ve inançlarınız ile ilgili sözleri yaymak için duruşlarınızı büyük şirketlerle kolaylıkla tıpkı hizaya getirebilirsiniz.

3. Mikro Etkileyenlerle Çalışın

En sevdiğiniz etkileyicilerden bazılarının milyonlarca takipçisi var. Ayrıca sizi terfi ettirmek için çok teşvikleri yoktur ve etkileşime girme olasılıkları daha düşüktür.

Mikro Influencer nedir?

Mikro etkileyiciler, 10.000 ila 100.000 takipçisi olan kişilerdir ve çoğunlukla daha büyük etkileyicilerden daha iyi haberleşme sunar. Mikro etkileyiciler çoğunlukla belli alaka alanları sunar ve ikinizle de haberleşme kurmak için daha çok vakit alır ve sizinkini takip edebilecek kendi kitlelerini getirir.

Ne talep etmeliyim?

Hem kullanıcılarınızı üstelik onların kullanıcılarını ilgilendiren bir gönderiyi paylaşmayı isteyin, sonrasında milyonlarca takipçiye yetişmeye çalışmayan bir mikro çarpıcı yönünden yayılan daha mühim etkileşimden yararlanın.


Basitçe söylem etmek gerek görülürse, çok daha büyük etkileyicilerden daha çok mikro etkileyiciyle ilişki kurma şansınız daha yüksektir ve çoğunlukla benzeri hususları tartışırlar, bağlantıları size daha çok takipçi sağlayabilir.

4. Otantik Paylaşılabilir İçerik Oluşturun

Otantik içerik epey kolay bir şekilde takipçilerinize açılıyor. Olumlu, negatif, garip yahut detaylı alaka alanları olsun, düşüncelerinizi paylaşın - duygularınızı ve reel duygularınızı takipçilerinizle paylaşın. Sizin de bir ademoğlu olduğunuzu bilecekler ve şeffaflığınızı takdir edecekler.


Instagram algoritması çok interaktif gönderileri tercih eder ve içten bir gönderi, içeriğinizin yeni kullanıcılar yönünden keşfedilmesi için Keşfet gibi bir sayfada kendinizi bulmanın kolay ve reel bir yoludur. Keşfet akışına ulaşma şansınızı artırmaya yardımcı olmak için bizden Instagram beğenileri de satın temin edebilirsiniz .

5. İnsan Ol

Kullanıcılar ayrıyeten yaptığınız insanca, saydam gönderilerle haberleşme kurmak istediklerinden, bağlantıları teşvik etmek için birtakım direkt olarak mesajlara ve yanıtlara cevap vermeye hazır olduğunuzdan güvenilir olun. Doğrudan haberleşme, kullananlara umursadığınızı söyler ve herkese açılmış etkileşiminizi izleyenler arasında dahi daha çok takipçiye yol açabilir.


Çoğu bireyin anladığı mücadeleleri paylaşın. Sağlıklı bir yemek pişirmenin hayal kırıklıklarından, hayatınızdaki ötekisi ile ilgili pozitif şeylerden yahut gelecekle ilgili düşüncelerden bahsedebilirsiniz. Çoğu şey gider.


Sadece reel ol. Ayrıca birtakım mücadelelere çözüm yayınlayan diğer Instagram kullanıcılarıyla dahi mücadelelerinizi bağlayarak hem markalarınızın takipçi kazanabilirsiniz.

6. Instagram İçeriğini Diğer Platformlarda Tanıtın

Sosyal ağlarınızdan bazıları birbirine bağlanır ve Instagram'dahi daha çok takipçi kazanmak için kullanmak mümkün. Popüler ve devamlı büyüyen TikTok ve Pinterest ağlarıyla hesap açmak, daha çok takipçiye yol açabilir.


TikTok ve Pinterest, çok sayıda sosyal ağda benzeri düşünen insanları keşfetmek ve gaye kitlenizi büyültmek için Instagram hesabınızı bağlamanızı basitleştirir. Instagram sayfanızda hususi ve diğer hususi içeriklerle dalga geçmek için TikTok ve Pinterest'teki gönderileri kullanın.

pekçok aracınız var

İnsanları Instagram'a düğümlemek ve hangi kanaldan gelirlerse gelsinler daha çok takipçi keşfetmek için e-postadan kendi internet sitenize kadar sahip olduğunuz her çeşitli haberleşme yöntemini kullanın.

Çoklu Hesaplar, Çoklu Ağlar

Birçok şahıs çok sayıda sosyal ağ kullanır ve rastgele bir sebeple sizi diğer ağlarda bulamamış olur. Sadece diğer profilleri Instagram'ınıza düğümlemek - ve tam tersi, bütün ağlarınızı büyütebilir.

7. Ayrıntılı Altyazılar Yazın

Instagram'dahi görseller ve videolar doğrusu epey mühim olsa dahi, detaylı altyazı yazmak dahi daha çok takipçi çekiyor. Altyazı uzunluğu Instagram'dahi son senelerde ikiye katlandı. Kişisel hisleri paylaşma hususu gibi, detaylı altyazılar dahi Kendin Yap projenizin sürecinden bir konu ile ilgili genişletilmiş hislerinize kadar her şey olur.

Ayrıntıları nedenlere bağlayın

Ayrıntılı altyazılar ayrıyeten sosyal ve siyasi nedenlerle de iyi bir şekilde bağlantılıdır. İstatistikleri yahut diğer verileri sunarken bir sosyal adalet sorunuyla ilgili şahsi bir bağlantıya "Hepimizi alır" gibi kolay bir söylem bağlayın. Bir konu ile ilgili görüş ve duygularınızı ekleyin. Mümkünse, durumla ilgili kendi hayatınızdan bir öykü anlatın.


Kullanıcılara niçin bu türlü hissettiğinizi söyleyin, kendilerini daha tabi hissedecekler ve sizi takip etme olasılıkları daha yüksek olacaktır. Bir başlık uzun gelebilir, fakat problem değil. Ortalama altyazı boyutundaki son artım göz önüne alındığında, uzun, iyi yazılmış bir altyazı, kullanıcı için tamamıyla okumaya kıymet olur.

Açıklamalar aramada size yardım eder

Daha uzun, daha detaylı altyazılar dahi sizi daha aranabilir duruma getirir. Altyazılarınızda daha manalı anahtar kelimeler kullanmak, Instagram kullanıcılarının Instagram kullanırken içeriğinizi ve ürünlerinizi daha kolay bulmasını sağlar. Örneğin, renk ve stile kadar pekçok önad ve özellik kullanarak ve kullananlara ayakkabının ne kadar rahat hissettirdiğini dile getiren bir çift ayakkabıyı tanımlayabilir.

8. Profilinizi Daha Aranabilir Hale Getirin

Instagram, Google gibi bir arama motoru gibi çalışır ve profiliniz bir internet sitesi gibi çalışır. Arama motorları, kullanıcıların konu bulmaya çalışmak için girdiği ilgili, ortak kelimeler olan anahtar kelimeler yönünden destek verilmektedir. Google gibi, kullanıcınızın aramasıyla en ilgili kelimeler evvela ve daha çok karşınıza gelecektir. Basitçe adınıza ve biyografinize anahtar kelimeler ilave etmek, belli terimler arayan daha çok takipçiye ve Instagram'ın algoritmasında daha iyi bir sıralamaya yol açabilir.

Instagram profilinize bir internet sitesi gibi davranın

Çok kolay bir usul, nişinizle ilgili hangi sözcük ve terimlerin olduğunu anlamaktır, uzmanlığınız için Instagram'dahi arama yapmaktır. Konunuza benzeri kelimeler bulun ve bunları profilinizde kullanın. Bir aile fotoğrafçısıysanız, kendiniz ile ilgili söylem etmek dilediğiniz daha özel rastgele bir şeye başlamak ve daha derine dalmak için "kamera", "aile fotoğrafları", "anılar" gibi terimleri kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Arama - Bulunabilir Olun

Kullanıcılar konunuzu aradığında, profilinize aramalarıyla ilgili belli anahtar kelimeler yerleştirmiş olduğunuz için yeni takipçiler kazanma olasılığınız daha yüksek olacaktır.


Bir uzmanın en çok tercih edilen tekniği, kullanıcı adınız ve ad alanınıza nişinizle ilgili verileri eklemektir. Her iki alan dahi aranabilir ve gelen takipçiler yönünden kolaylıkla görülebilir ve bedava ve kolay teşhir edilmeleri için kullanılmalıdır. Google gibi, profilinizi kolayca optimize etmeye yönelik bu yöntemler, sadece ilgili kelimeler ilaveten sizi Instagram arama sonuçlarının en üzerine götürebilir.


Profilinizde ufak farklılıklar uygulamak, Instagram'ın arama ve algoritmalarından yararlanmanın en kolay yollarından bir tanesidir. Optimizasyon, yeni içerik oluşturmayı dahi gerektirmez.

9. Canlı Yayına Geçin!

Instagram, yeni takipçiler arar iken pekçok kabiliyet ve çok çok alaka sunar. Canlı, canlı yorumlar ve etkileşimlerle sonuçlanmış, canlı, düzenlenmemiş bir video akışı yayınlamanıza imkan tanır. Kitleniz derhal etkileşime girerken bir mahsul demosu sunabilir, bir yetenek sergileyebilir yahut en sevdiğiniz maksat ile ilgili orijinal bir şekilde konuşabilirsiniz.

Satmak için Canlı Kullan

Ayrıca, kullanıcıların derhal satın almalarını sağlamak için Instagram Checkout ve bir Facebook mağazasını kullanarak Canlı üzerinden mahsul satabilirsiniz. Canlı bir video vasıtasıyla takipçilerinize ani olarak satarken yeni geliştirdiğiniz maskaranızın ne kadar olağanüstü göründüğünü gösterirken ürünlerinize ve markanıza olan coşkunuzu gösterin.


Nasıl daha uzun yaşamlı ve daha etraf arkadaşı gibi detayları anlatırken soruları derhal cevaplayabilirsiniz. Onları, videonuzla tamamıyla meşgulken Instagram Canlı Alışveriş vasıtasıyla satın ve onlarla beraber yaşayın - derhal cevap vermeye arzulu birisi ile QVC gibi.

Yaşamak Kolay

Canlı bir video hala çok çok teknik uzmanlık gerektirmez. Bilginizi gösteren çiğ videonuz sizi daha ademoğlu yapar ve iyi planlanmış olsalar dahi bir dereceye kadar kendiliğindenlik katabilir.

10. Bir Meydan Okuma yahut Oyun Yapın - Etkileşimli Bir Şey

Zorluklar, markaların ve Instagram kullanıcılarının hem markalarına eşsiz bir düşünce yaymak için eşsiz yollar oluşturmasına imkan tanır. Son vakitlerde, Küvet Yarışması, kullanıcıları bir selfie çekerken giyinip boş bir küvette oturmaya teşvik etti.

Zor vakitlerde eğlenceyi sağlayın

Son karantinalar esnasında Instagram kullanıcıları, yeni takipçiler kazanmak için zorluklar ve etkileşimler meydana getirmek için kazananlar ile ilgili tahminlerle beraber online oyunlar tanıttı. Bir kullanıcı interaktif masa tenisi tanıttı ve bir oyun için kısa sürede 100.000 izleyiciye ulaştı.

Etkili örnekler

ALS için buz kovası mücadelesinin daha düşük yeni bir örneği. Zorluk çok basitti: Bir ALS vakfına hibe yapın yahut kafanıza bir kova buz gibi soğuk su dökün ve diğerlerini kendileri için karar vermeye zorlayın. ALS vakfı hem amaçları için mühim bir farkındalık oluşturdu üstelik bunun beraberinde para topladı.


Kendi takipçileriniz arasında derhal tanınması için bir hashtag oluşturun yahut etkinliğinizi markalamanın bir yolunu bulun. Takipçileriniz izleyip paylaştığında, etkileşiminiz artar ve yeni takipçiler bulma olasılığınız dahi artar.


Başkalarının yapması için yaratıcı, kolay bir düşünce düşünün ve kullanıcılardan alan okumanızı paylaşmalarını isteyin. Arkadaşlarınız ve ailenizle oynadığınız bir oyun var mı? Instagram'ı içten ve resim duruma getirin ve kullanın!

11. Kendi Hashtag'inizi Yapın

Birçok çarpıcı ve işletme, aranmak, anımsanmak ve etkileşime geçmek için akılda daimi, kısa bir yol meydana getirmek için hashtag'leri kullanır. Size ve işinize yahut nişinize hususi bir hashtag oluşturun. Kullanıcıları hashtag'inizi paylaşmaya ve bir mükafat sunmaya teşvik edin yahut bunları sayfanızda öne çıkarın.

Kola'dan hoş bir misal

Büyük bir markadan olan #ShareACoke, hashtag oluşturmanın iyi bilindik ve epey etkin bir örneğidir. #ShareACoke, diğer büyük yıldızlar ve çarpıcı şahıslarla işbirliği yapar iken, kişiselleştirilmiş ad etiketi Kola şişeleri basarak marka bilinirliğini artırdı. Kullanıcılar #ShareACoke vasıtasıyla uygulaması öğrendi ve bir perakendeciden bir şişe Kola satın alabilir yahut kendi baskılarını yaptırabilir. Bir aileye yahut arkadaşa bir kola gönderip şişelerini "paylaşabilirler".


Birisi sizin hashtag'inizi kullanarak enteresan içerik oluşturursa, daha çok takipçi kazanmanıza yardımcı olmuş olacaktır.

12. Kitlenizin Anlayacağı Memler Yaratın

Popüler kültür markalı memler, mahsul ve marka ilgisi yaratmanın süratli ve tesirli bir yoludur. Bir memin tarifi farklılık gösterse de, çoğunlukla bir bilindik kültür referansını kullanmak ve bir şahıs, mahsul yahut sadece bir his ile ilgili sevinç yahut duygular gibi değişik bir hedefi açıklamak için onu düzenlemektir.

Bu şekilde haberleşme kurarız

Çoğu genç kullanıcı, hem sosyal medya vasıtasıyla üstelik arkadaşlarıyla tertipli olarak haberleşme kurmak için memleri kullandı ve en süregelen görüntülerin arkasındaki referansları anladı. Bazı süregelen memler arasında, memin net hisleri söylem etmesi yahut kolaylıkla metin ekleyebileceğiniz bir kağıt yahut obje kullanmaları yer alır. En son trend olan şovlara yahut fikirlere bağlanmak, bilhassa güldürebileceğiniz, düşündürebileceğiniz ve Instagram varlığınızdan daha çok haberli edebileceğiniz daha çok takipçi bulma konusu ile ilgili yardım edebilir.

Senin gibi insanları bul

Instagram kullanıcıları, benzeri bir mizah anlayışına yahut alaka alanlarına sahip insanlara düşünce sundukları için memleri takip etme eğilimindedir. Meme oluşturucular, bir adet oluşturmanıza yardımcı olmak için pekçok internet sitesinde online biçiminde de mevcuttur. Etkili bir meme uygulamak için photoshop becerilerine gereksiniminiz yok. İnsanların memi sizinki olarak tanıması için sahip olunan markanızla eşleşen filtreler ve renkler ilave etmek için diğer bir kolay görüntü oluşturucu programını kullanın.

13. Özel Filtreler Yapın

Filtreler çok yol kat etti. Snapchat ve Instagram, kedi kulakları yahut güneş gözlüğü yahut ekranı yalayan bir it ilave etmek için kolay filtreler tanıttı. Artık Instagram kullanıcıları, başkalarının tadını çıkarması için gönderilere kendi filtrelerini ekleyebilir ve yeni ve sahip olunan takipçilerin filtrelerinizi kullanarak yaratıcı içerik oluşturmasına imkan tanır. Filtreler, diğer kullanıcıların tadını çıkarabileceği art planlar dahi girmek üzere çok kolay olur.

Markanız Ekranda

Filtrelerin en iyi yanı, filtreyi meydana getiren marka ve kullanıcı filtrenin içerisinde göründüğünden, onları kimin oluşturduğuna dair bir soru olmamasıdır. İnsanların kullanmak istediği olağanüstü bir süzgeç mi oluşturacaksınız? Markanızla ilişki kurun ve diğerleri dahi kullandığında takipçi kazanın.


Filtreler, sahip olunan ve gelecekteki takipçileriniz için bir şeyler kullanmak mümkün duruma getirmenin tesirli bir yoludur. Arkadaşlarını dahi paylaşabilirler ve adınız filtrede görünmeye devam eder!


Filtreler, pc becerilerinizden çok yaratıcılığınıza ve yaratıcılığınıza iltimat etmek ve bunlara iltimat etmek için epey az teknik uzmanlık gerektirir. Yaptığınız elbiseler için kullandığınız eşsiz bir rengi gösteren bir süzgeç uygulamak ister misiniz? Bir süzgeç kullanarak ötekisi takıyormuş gibi görünmesini sağlayın.

14. Markalarla Bağlantı Kurun

Kendi Instagram'ınızı kurup daha çok takipçi kazanmaya çalışırken diğer markalarla ilişki kurabilirsiniz. Benzer fikriyat, fikirler ve inançlar yayınlayan markaları bulun ve sizinkine benzeri bir gaye kitle bulacaksınız, böylelikle bir gönderiyi bölüşmek ikiniz için de yararlı olur. Birçok markanın esasen sizinki gibi takipçisi var ve ikiniz de takipçi kazanacaksınız.

Çok Daha Az Pahalıdır

Diğer markalarla ilişki kurmak dahi daha verimli ve ucuzdur. 25 kat daha çok tutarda tanıtım yahut sponsorlu gönderiler satın alabilmek yerine, benzeri bir Instagram kullanıcısıyla işbirliği yaparak kendi yaratıcı tanıtımınızı yapabilir ve gaye kitlenizin ürünlerinizi denemesine müsaade verebilirsiniz, böylelikle onlar dahi sizi tanıtabilirler.

Yardım al

Markanızı ve takipçilerinizi diğer benzeri markalar ve takipçilerle birbirine bağlayan ve diğer bir şeyin tanıtımını yapabilecek fakat demografik alaka alanları vasıtasıyla bağlanabilen Instagram dışında dahi hizmetler takdim edilir. Bazı kullanıcılar, yeni takipçiler bulmada en verimli olmak için ne tür bir markayla ilişki kuracaklarını belirlemede bunu yararlı bulacaktır.


Hangi hizmetlerin yahut ürünlerin iyi bir şekilde eşleşeceğini düşünün. Örneğin, bir kahve dükkanı tıpkı şahıslara seslenme edebilecek dudak kremi yahut aksesuarları satabilir.

Çözüm

Tüm sosyal medya gibi Instagram dahi sosyal medyada diğer insanları eğitirken ve eğlendirirken ilişki kurmakla alakalıdır. Filtreler, IGTV dizileri uygulamak, işletmeler ve markalarla ilişki kurmak için teknik uzmanlığa gereksiniminiz yok.


Daha çok takipçi kazanmanın en kolay yolu, videolar ve resimler aracılığıyla yararlı ipuçları sunarken yaratıcı ve orijinal olmak kadar kolay olur. Kendinizi ilişki talip bir ademoğlu olarak sunmak, ortak noktaları olan yeni ve sahip olunan kullanıcılarla etkileşime girmeye hazırlanırken de çok yardım edebilir. Kullanıcılarınızın ne aradığını kavramak ve bu kelimeleri ve hususları profilinizde eşleştirmek sizi daha aranabilir duruma getirebilir.


Ayrıca, Instagram'daki yeni özelliklere ve bunların fikirlerinizi paylaşmanıza ve kendinizi yeni kullanıcıların önünde daha çok bulmanıza nasıl yardımcı olduklarına bakın. Yaratıcılığınızı birleştirmek ve doğru kitleyi keşfetmek, Instagram takipçi sayınızı süratle artıracaktır.


Instagram, kullanıcılarla daha uzun vadeli temaslar kurmak için kısa videolar kullanarak daha çok takipçi bulmanın net yollarını sunar. Kameranızı ve telefonunuzu hazırlayın, ipuçlarımızı alın ve yeni takipçilerinizle ilişki kurmaya hazırlanın.