Facebook'da mağaza nasıl açılır

Facebook'da mağaza nasıl açılır

Facebook'ta mağaza açmak ve satmak için öneriler

Facebook'ta mağaza açmak çok basit. Facebooktan satmak istiyorum yahut bir başka söyleyişle facebook üzerinden satmak istiyorum mu diyorsunuz? Facebook store nasıl açılır, facebook mağaza açmak için gerekli olanlar, facebook işyeri açmanın püf noktaları, facebooktan satmak kanuni mı, facebooktan mahsul satmak ve daha çoğu bu yazımızda.

 

Sosyal medya hakkında raporlara ve istatistiklere bakıldığında 80 milyona yaklaşan Türkiye nüfusunun 45+ Milyonu, yani %50'den çoğu İnternet tabi. En çok sarf edilen sosyal medya platformu dahi tabi ki Facebook ve Facebook Messenger (%32 Facebook + %20 Facebook Messenger).

 

Durum bu türlü olunca dahi her gün milyonlarca türk kullanıcının gezdiği, haber okuduğu ve birşeyler paylaştığı Facebook üzerinden satmak yahut facebook mağazası kurmak istiyorum diyen girişimcilerin ve markaların iştahını kabartıyor. Ne de olsa internet kullanıcılarının %70'i hergün interneti bir şekilde kullanıyor.

 

Facebook'ta mağaza açmak

Sizin de bu yazıyı okuduğunuzu düşünecek olursak, aklınıza 10'larca soru geliyor olur. Facebook'ta mağaza nasıl açabilirim, Facebook'ta işyeri açmak, facebookta satım sayfası açmak için gerekli olanlar nelerdir, facebook mahsul satışı, maliyetleri nelerdir, facebook dükkanımı nasıl tanıtırım, facebooktan satım nasıl yapılır gibi gibi. Biz de bu yazımızda facebook satım süreçleri, facebook store nasıl açılır / facebook store (mağaza) kurulumu kısaca Facebook'ta mağaza açmak hakkında sorularınızı yanıtlayacağız.

 

Facebook üzerinden satım nasıl yapılır?

Facebook sayfanız içinde facebook mağaza, facebook satım mağazası, çevrimiçi satım, facebook işyeri yahut facebook shop hangi ismi kullanmak istiyorsanız rastgele biri ile bir sekme oluşturabilirsiniz. Bu sekme içinde de Facebooktan satmak dilediğiniz ürünlerinizi sergilersiniz. Facebook sayfanızda mağazanızı görüşme eden kullanıcılar ürünlerinizi inceler, özelliklerini okur, varsa vücut ve benzeri. mahsul seçeneklerini inceler ve satın kırmızı dediğinde satım süreci e-ticaret siteniz için başlamış olur.

 

Facebookta satmak Yasal mıdır?

Facebookta satmak yasak mı / kanuni mı? Facebook üzerinden mahsul satışı uygulamak ile çevrimdışı dükkanınızda, butiğinizde satmak arasında bir ayrım yoktur. Vergilendirme, vergi ödemeleri ve adli açıdan İnstagram üzerinden satmak neyse, Facebook üzerinden satmak dahi aynıdır. Ticaret gene normal sürecinde devam eder. Minimum maliyet ile bir kişi şirketi kurmanızı öneririz. Bunun dışında rastgele bir ticari mani bulunmamaktdır.

 

1. Önce Facebook sayfanızı, sonra Facebook mağazanızı oluşturun!

Facebook'ta mağaza açmak için ilk olarak facebook üstünde bir sayfanızın olması lazım olur. Facebook sayfanızın içinde ziyaretçileriniz mağaza sekmenizi görecek ve ürünlerinize oradan ulaşabilecektir. Facebooktan satmak için evvela Facebook dükkanınızı bağlayacağınız bir sayfanız olmalıdır. facebook sayfanızı açabilirsiniz.