En İyi Instagram Hashtag araçları nelerdir ?

En İyi Instagram Hashtag araçları nelerdir ?

Gönderileri kategorize etmekte hashtag’leri kullanan ilk sosyal medya platformu Twitter olsa dahi hashtag kullanımını aslında ilerleten, artıran platform Instagram’dır. Gönderilerinizi 280 karakterle kısıtlayıcı Twitter’ın tersine Instagram, kullanıcılarını her gönderide 30 hashtag kullanmaya teşvik ediyor. Çoğu sosyal medya eksperine göre gönderilerinizde minimum 20 hashtag kullanmalısınız.

 

Fakat hashtag kullanırken dikkat etmeniz gereken bir mevzu var. Instagram her gönderide tıpkı hashtag’leri kullanan kullanıcıları cezalandırıyor. Ayrıca kullanacağınız hashtag’lerin gönderinizin içeriğiyle eşleşiyor olması gerekiyor. Bu kadar çok hashtag’i keşfetmek zor olabileceği için, bu prosedürü sizin için kendiliğinden yapacak hashtag araçları kullanabilirsiniz.


En İyi Instagram Hashtag’leri İçin Kullanabileceğiniz Araçlar Neler?


All-hashtag.com

All Hashtag Generator, yazdığınız hashtag’le ilgili yeni hashtag’ler üretiyor. Ayrıca her hashtag için aktüel istatistikleri gösteriyor.

 

Instavast.com

Instavast Instagram Hashtag Generator, yüklediğiniz fotoğrafı tanımlayarak kendiliğinden hashtag’ler oluşturabilen sistem. İsterseniz foto yüklemek yerine Instagram gönderinizin linkinden hashtag’ler oluşturabilirsiniz.

 

Ingramer.com

Ingramer Instagram Hashtag Generator, epey kolay arayüze sahip, tesirli Instagram hashtag oluşturucusu. Vogue’un bu aracı kullandığı, iki ayda 15 bin yeni takipçi kazandığı söylenmektedir. Yapay zekasıyla size elverişli hashtag’ler meydana getiren Ingramer, Instavast gibi foto veya URL kullanarak hashtag oluşturmanıza olanak vermektedir.

 

Bigbangram.com

Bigbangram, en iyi Instagram hashtag’leri için kullanabileceğiniz vasıtalar arasında en iyilerden biri. Üstelik çok dahi pak arayüze sahip. Hem ücretli hatta bedava planları olan bu vasıta temelde girdiğiniz hashtag’lerle ilgili hashtag’ler tavsiye ediyor. Sonuçları tek tıkla kopyalayabilmenize olanak veren Bigbangram, foto ve URL üzerinden hashtag üretebiliyor. Ayrıca bu aracı kullanarak hashtag analizi yapabilirsiniz. İşletmeler, ajanslar ve influencer’lar için epey faydalı.

 

Webstagramsite.com

Webstagram, Instagram için kullanabileceğiniz internet tabanlı arayüzdür. Daha çok takipçiye ulaşmanız için size gereken en bilindik hashtag’leri aramanızı sağlar. Bu vasıta ile bilindik hesapları keşfedebilir, belli kullanıcıyı veya hashtag’e göre gönderi arayabilirsiniz. Webstagram’ın en büyük özelliği, taşınabilir cihazınıza tabi kalmadan başka kullanıcıların gönderilerine ulaşabilmeniz ve tekrar yayınlayabilmeniz.

 

TagsFinder.com

Tagfinder, en iyi Instagram hashtag’leri için kullanabileceğiniz vasıtalar arasında en minimal çalışan olduğu halde en verimli olanlardan biri. En çok on tane hashtag girmenize olanak tanıyor ve girdiğiniz bu hashtag’lere elverişli yeni hashtag’ler meydana getiriyor. En hoş özelliği iki özelliğinden birincisi gaye kitleniz olan ülkeye göre filtreleme kullanabilmeniz. İkincisi şayet; cinsiyet, erişkin içerik ve spam hashtagleri hariç tutuyor olabilmeniz.

 

Hashatit.com

En iyi Instagram hashtag’leri için kullanabileceğiniz vasıtalar listemizin sonundaki vasıta Hashatit oluyor. Bunu sonda yazmamızın nedeni daha çok bir arama motoruna benziyor oluşu. Tek yapmanız gereken, arama kutusuna anahtar sözcük ya da hashtag yazarak arama uygulamak. Sonrasında Hashatit arattığınız hashtag ya da anahtar sözcük ile yapılmış paylaşımların tümünü sunuyor. Hashtag oluşturmanın dışında, bahsetmeleri ve URL’leri de bu vasıtayla takip edebilirsiniz. Ücretli pekçok aracın sağladığı bu özellikleri Hashatit bedava sunuyor.